Zöld marketing

Óvd a környezeted, hiszen benne ÉLSZ!

Hulladékból termék

2015. május 04. 16:16 - notikg2015

Régi, kidobott tárgyak újrahasznosításával stílusos otthont varázsolt magának egy angol pár. Alig egymillió forintból 15 millió forintot érő berendezést hoztak össze.

Két hálószobás lakásukat üresen vették, majd sok munkával és szerencsével tulajdonképpen újrahasznosított tárgyak múzeumává alakították. Az ágyukat lelátó állványokból, az étkezőasztalt kerti padokból, a konyhabútort lomtalanításon talált fadarabokból, az előszoba padlóját pedig régi tűzoltótömlőkből készítették. A konyhai mosogatókagylót az erdőben találták, míg a vágólapok egy barátjuk régi kályhájának darabjaiból álltak össze. Elmondásuk szerint semmilyen új dolgot nem akartak a házban, azonban a WC-csészénél és a víz- illetve elektromos vezetékeknél kompromisszumot kellett kötniük. A használati tárgyakat másodkézből vásárolták, és gyakran a gyártók által kidobásra ítélt tárgyakat is sikerült megkaparintaniuk, így például a fürdőszobatükröt, ami egy apró karcolás miatt nem kerülhetett forgalomba.

1.png

 

Az angol Matt & Nat táskáiról ránézésre biztosan nem mondanánk meg, hogy miből készülnek. Alapanyaguk ugyanis műanyag palack, méghozzá újrahasznosított.

Az üres palackokat speciális technológiával alakítják a táskakészítésre alkalmas alapanyaggá. Egy táskához - mérettől függően - 15-55 darab palackot használnak fel. Az eljárás nem csupán környezetkímélő, de úgymond "vegetáriánus" is, hiszen ha a táska palackból készül, akkor nem kell hozzá állati bőrt használni.

A kínálatban a pénztárcáktól és kicsiny színházi táskáktól kezdve a legkülönfélébb méretű és alakú váll- és kézitáskákon át a laptoptáskákig mindenféle női és férfi modell megtalálható. A táskák esztétikum, divatosság és minőség tekintetében is abszolút felveszik a versenyt a legmenőbb divatházak hasonló termékeivel. No meg árban is, hiszen 100 és 300 font (kb. 30 000-100 000 forint) közötti árfekvésben vásárolhatók meg.

 

2.png

Szemétből ruhákat és kiegészítőket kreálni trendi, és nem utolsó sorban elég költséghatékony megoldás.

Catherine Charlot, a brooklyni HIMANE márka alapítója a járókelők legnagyobb meglepetésére általában kiselejtezett esernyők után kutat fényes nappal a kukákban.

Az ingyen beszerzett poliészter anyagokból egyedi ruhákat, kapátokat és táskákat készít, és nem ritka, hogy több százezer dollárért adja el ezeket a kreációkat. Egy Burberry utánzatból például kockás kabát készült, és a színes, retró táskák mellett kutyaesőkabát is szerepel a kollekcióban. A dizájner nem akar az egyre trendibbnek számító organikus anyagokkal dolgozni, mert nagyon drágák, és úgy gondolja, ezzel éppen azt az elvet tagadná meg, amiért küzd.

Az olasz Cecilia Felli szoknyákat készít a használt esernyőkből, amiket az utcán talál. A virágos, vagy többszínű panelekből álló ruhákat az interneten és milánói piacokon adja el. Az esernyő panelek találkozásánál található fémből készült végződéseket is a ruhákon hagyja.

Taryn Zychal philadelphiai dizájner a kutyáinak kezdett el esernyőkből ruhákat tervezni. Annyira bejött neki a dolog, hogy létrehozta Recycling Zychal nevű webshopját, és méretre készít csuklyás esőkabátokat a négylábú ügyfeleknek.

3.png

Egy brit tervezőnő kitalálta, hogyan lehetne újrahasznosítani a használt rágógumikat: párnát készített belőlük. Nos, teljesen érthető, ha valaki ezt az ötletet így, első hallásra gusztustalannak találja. Anna Bullus ugyanis megtisztított, használt rágógumik és egy speciális biogyanta elegyéből párnákat készített. Nem fejpárnákról van szó, hanem rugalmas ülőpárnákról. A szükséges használt rágókat a tervezőnő - állítólag - személyesen szedegette össze az utcán. Aztán valószínűleg megelégelhette ezt a gyűjtési formát, mert azóta ugyanebből az anyagból az utcai szemetesek fölé kihelyezhető, használt rágógumi-gyűjtő edényeket tervezett, melyek aztán egy az egyben hasznosíthatók újra, és újra, és újra... Egyelőre még mindkét terméknek csak a prototípusa létezik.

4.png

 

Floppyból készült kiegészítők

A floppy, tűz nélkül, gyakorlatilag elpusztíthatatlan, így strapabíró használati tárgyak készíthetők belőle. Pl nyakláncot(kép1), övet (kép2), táskát(kép3), spirálfüzetet(kép4), pénzcsipeszt(kép5), noteszt (kép6), tolltartót(kép7), fülbevalót (kép8), táskát (kép9), de a variációs lehetőségek végtelenek.

 5.png

Forrás:

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://notikg2015.blog.hu/api/trackback/id/tr437429620

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása